Benefiční představení v Redutě

2. leden 2017

Stalo se už tradicí, že první představení v novém kalendářním roce uvádí Dismanův soubor v divadelním sále klubu Reduta na Národní třídě. Je tomu tak vždy druhé lednové pondělí, tentokrát tedy 9. ledna 2017. V 18 hodin dojde na reprízu hudebního představení z pohádek a básní Petra Nikla „O žabě, starém veteránovi a ozvěně“.

Smyslem benefice, jejímž pořadatelem je Lionský klub Praha První, je vybrat na vstupném co možná nejvyšší částku, která pak bude beze zbytku věnována školám specializovaným na výuku zrakově postižené mládeže - gymnáziu a střední odborné škole – v Praze 5, Nových Butovicích, a to především na jejich výtvarné a sportovní aktivity. Žáci těchto škol spolu se svými učiteli budou na představení přítomni. Vstupenka má hodnotu 200 Kč – v předchozích letech se tak vždy shromáždila částka přes deset tisíc korun, někdy i výrazně víc! Pokud se někdo z rodičů rozhodne tuto akci podpořit, rádi ho „lioni“ v hledišti divadelního sálu Reduty přivítají – a dokonce po představení odmění i skromným pohoštěním. V opačném případě prosíme jen o doprovod účinkujících do Reduty (Národní 20, Praha 1) a zase zpět, v plné shodě s pokyny ve fermanu.

Dodejme, že jeviště divadelního sálu Reduty je takřka legendární - vždyť na něm začínali mj. Jiří Suchý, Ivan Vyskočil, J. R. Pick i Kaiser s Lábusem, sálek kdysi zažil představení Divadla Járy Cimrmana. Dokladem výjimečné historie tohoto místa jsou i fotografie na stěnách.
Václav Flegl.

autor: Václav Flegl
Spustit audio