PBR - Pepito, (ne)plivej! - Olomouc 3.4.-4.4.2019

8. duben 2019

Byli jsme pozváni na zahraniční festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2019 do Olomouce!

Do Olomouce jsme přijeli rovnou na zkoušku před představením. Během zkoušky Dismančata sdělovala paní redaktorce Janě Řezníčkové nejen zákulisní informace, ale také hlavně svůj vztah k inscenaci Pepito, (ne)plivej! a souboru obecně. Co na soubor děti prozradily si můžete přečist zde. V tomto představení účinkují nejmenší děti souboru. Většina z nich jela na zájezd s DRDS poprvé a bez problémů nápor zvládla. Představení se povedlo, diváci nadšeně tleskali. Po představení jsme pospíchalina večeři a pak rychle do postýlek, protože další den dopoledne nás čekalo druhé představení - tentokrát pro školy.

PBR_Pepito, (ne)plivej!_cesta_zkouška_Olomouc_3.4.2019

Dopolední představení následující den mělo velký úspěch. Divadlo na cucky bylo naprosto plné žáků 6. tříd. Pozorně poslouchali a po představení pro ně byl připraven workshop. Workshop připravila Viktorie Čermáková společně s Dismančaty. Školy úžasně spolupracovaly.

PBR - Pepito, (ne)plivej! - Olomouc - představení 4.4.2019

Po obědě jsme, za odměnu za dobře odehraná představení, mohli navštívit Pevnost poznání. Všichni jsme se vyřádili, každý si našel něco, co ho v pevnosti zaujalo. A kolem čtvrté hodiny odpolední jsme nasedli do autobusu a náš úžasný pan řidič nás bezpečně dovezl zpátky k rozhlasu. Tady na nás už čekali rodiče. Celý zájezd jsme si užili a už se těšíme na další!

PBR - Pevnost poznání - Olomouc 4.4.2019
autor: Hana Novenková
Spustit audio