Sumec a Dostatečný prostor, zveme na dvě květnové premiéry v Divadle Minor

10. květen 2019

SUMEC ve spolupráci s režisérem Vítem Venclem a Dostatečný prostor s Janem Hniličkou

SUMEC

Máte pocit, že jste už v divadle viděli všechno a nic vás nepřekvapí? My bychom to chtěli trochu prověřit! Rádi bychom vás pozvali na nové představení, které pod vedením režiséra Víta Vencla vznikalo pro náš soubor dost neobvyklým způsobem, založeným zejména na improvizaci, imaginaci, týmové spolupráci a bystrosti všech zúčastněných. Zvláštním fenoménem divadla je možnost setkání, kdy můžeme společně něco neopakovatelného zažít. A tuhle neopakovatelnost, tu vám rozhodně slibujeme!

Dostatečný prostor

Spoluautorsky zpracovávaná inscenace, zabývající se identitou nastupující generace náctiletých. Formou rozhovorů i psaných příspěvků vlastní esejistické, poetické či dokumentární tvorby se pod vedením režiséra Jana Hniličky pokoušeli zmapovat témata, kterými v současnosti žijí, nejstarší členové DRDS.

Sami o inscenaci říkají: "Několik měsíců jsme sbírali myšlenky, které nás pronásledují, otázky, na které hledáme odpovědi, a své příspěvky k problematice současného světa. To, co nás právě obklopuje, dotírá a naše životy bezprostředně ovlivňuje, jsme se pokusili pojmenovat, alespoň v těch nejpodstatnějších rysech. Dali jsme si za úkol zaujmout ke světu stanovisko, které nám pomůže zabydlet si svůj nejbližší prostor a s předpokládaným výhledem příštího života (už bez rodičovské péče) si v něm vytvořit vlastní nové útočiště."

Spustit audio