Divadelní sezónu zahájí 3D a „Foglar". Přijďte za námi 10. října do Minoru

4. říjen 2023

Na divadelních prknech jsme se sice letos už objevili v rámci Táborových ozvěn, první repertoárové reprízy nás ale teprve čekají. Konkrétně 10. října od 18:00 v Minoru, kde uvidíte představení 3D a Čigoligo, Jestřábe, aneb motýl ve tváři. Druhé inscenaci neřekneme ale v souboru jinak než „Foglar". Vstupenky najdete ZDE a čekání na vrcholný umělecký zážitek si můžete zkrátit u fotografií od Sary Baalbaki.

3D

Dětství – dospívání – dospělost. Změna. Vývoj. Nejistota. Samostatnost. Láska. Přijetí. Opouštění. Vztek. Kamarádství. Smích. Dokážete si vzpomenout, jak jste se cítili v pubertě? A jak puberťáky vnímá okolí? Tyto otázky si klade autorská inscenace 3D. Pojďte s námi hledat odpovědi…

Hraje: Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář a režie: Magdalena Gracerová Chrzová a kol.
Asistenti režie: Justýna Hrazdilová, Kateřina Pušová, Anežka Rösslerová
Produkce: Alena Převrátilová
Premiéra: 28. března 2023

Čigoligo, Jestřábe, aneb motýl ve tváři

Vše, co se teď dozvíš, se stalo v máji našeho mládí... Střípky ze života českého spisovatele, redaktora a skautského vedoucího Jaroslava Foglara a z jeho knížek o přátelství a touze po dobrodružství. Ale co vlastně znamenají Foglarovky pro dnešní děti? A jaké místo si v nich mohou najít dívky? Rozžehnou se tam daleko za městem, když záře večerních červánků vybledne, zase táborové ohně?

Hraje a zpívá: Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář: Jana Franková a Miloš Doležal
Režie: Anna Doležalová
Dramaturgie: Magdalena Gracerová Chrzová
Hudba: Jakub Sejkora
Asistenti režie: Luisa Marie Marešová, Marika Mlčková, František Souček, Lukáš Vejšický
Produkce: Alena Převrátilová
Premiéra: 28. března 2023

Spustit audio