Je libo Foglara a 3D? Přijďte za námi 12. března do malého sálu v Minoru

10. březen 2024

Představení Čigoligo, Jestřábe, aneb motýl ve tváři, kterému u nás v souboru ale nikdo neřekne jinak než Foglar, jste letos mohli na jevišti vidět už dvakrát. Třetí příležitost se naskytne 12. března od 18:00 v malém sále Minoru, kam se současně vrátí také inscenace 3D. Vstupenky najdete ZDE. Čekání si zatím můžete zkrátit u reportáže od Sofinky a fotogalerie Sary Baalbaki.

Čigoligo, Jestřábe, aneb motýl ve tváři

Vše, co se teď dozvíš, se stalo v máji našeho mládí... Střípky ze života českého spisovatele, redaktora a skautského vedoucího Jaroslava Foglara a z jeho knížek o přátelství a touze po dobrodružství. Ale co vlastně znamenají Foglarovky pro dnešní děti? A jaké místo si v nich mohou najít dívky? Rozžehnou se tam daleko za městem, když záře večerních červánků vybledne, zase táborové ohně?

Hraje a zpívá: Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář: Jana Franková a Miloš Doležal
Režie: Anna Doležalová
Dramaturgie: Magdalena Gracerová Chrzová
Hudba: Jakub Sejkora
Asistenti režie: Luisa Marie Marešová, Marika Mlčková, František Souček, Lukáš Vejšický
Produkce: Alena Převrátilová
Premiéra: 28. března 2023

3D

Dětství – dospívání – dospělost. Změna. Vývoj. Nejistota. Samostatnost. Láska. Přijetí. Opouštění. Vztek. Kamarádství. Smích. Dokážete si vzpomenout, jak jste se cítili v pubertě? A jak puberťáky vnímá okolí? Tyto otázky si klade autorská inscenace 3D. Pojďte s námi hledat odpovědi…

Hraje: Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář a režie: Magdalena Gracerová Chrzová a kol.
Asistenti režie: Justýna Hrazdilová, Kateřina Pušová, Anežka Rösslerová
Produkce: Alena Převrátilová
Premiéra: 28. března 2023

Spustit audio