Novou sezónu nám otevře Jonatán. Kluk, který nebyl, se tradičně zjeví v Minoru

6. říjen 2022

Příběh o imaginárním kamarádovi a dobrodružstvích, která na své cestě zažívá, se 11. října vrátí do Minoru. Pro některé členy to bude úplná premiéra, někdo si zase vyzkouší nové role. Buďte u toho s námi a pořiďte si vstupenky už teď ZDE. Vykopáváme tradičně v 18:00. Naladit se na jonatánskou vlnu můžete už teď s fotkami od Sary a reportáží od Kristiana s Fabíkem.

Příběh, ve kterém jeho autorka Michelle Cuevasová zpracovává důležité téma hranic dětské imaginace, režijně zpracovala Jana Franková. Na jevišti se pak divákům představí členové Dismanova rozhlasového dětského souboru. V jejich podání bude k vidění nejen titulní postava imaginárního Jonatána, ale také jeho neimaginární sestra Florentina, její starostliví rodiče, samotářský školák Bernard, malý dobrodruh Percival nebo holčička Marla, která ze všeho nejvíc touží po tom, aby si mohla pořídit psa.

„Myslím, že je zajímavé podívat se do mysli dítěte a třeba zjistit jakou má představivost. Případně kolik té představivosti je zdravé mít. Člověk si totiž pak může uvědomit, že svět je vlastně úplně jiný než si myslel,” říká představitel titulní role Matěj Trejtnar.

Hraje a zpívá: Dismanův rozhlasový dětský soubor
Režie: Jana Franková
Technická a režijní spolupráce: Jan Hnilička
Hudba: Slavomír Hořínka
Texty písní: Jana Šrámková
Pohybová spolupráce: Lenka Tretiagová
Asistenti režie: Josef Kaňka, Matěj Převrátil, Vlasta Kaňka
Produkce: Alena Převrátilová, Hana Novenková

Představení nechybí ani originální hudební složka. Autorem šesti písní je uznávaný český hudebník a docent pražské HAMU Slavomír Hořínka, který má na svém kontě vedle řady prestižních ocenění například spolupráci s Českou filharmonií nebo Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Právě ten pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého skladby pro inscenaci nahrál.

Autorkou textů zmíněných písní je spisovatelka, básnířka a držitelka Ceny Jiřího Ortena Jana Šrámková, kterou můžou znát například posluchači Českého rozhlasu Plus, který pravidelně vysílá její ranní glosy, nebo také čtenáři týdeníku Respekt, pro který píše recenze.

Spustit audio