Prázdniny skončí 10. srpna!

15. červenec 2013

Je to tak po léta: sezona Dismanova souboru končí o něco dříve, než běžný školní rok, pak se navenek dostavuje krátký “letní spánek”, i když zpestřený několika rozhlasovými natáčeními – a už v polovině srpna vyrážíme na letní soustředění.

Letos byla 78. sezona DRDS zakončena v úterý 18. června ve velkém sále divadla Minor. Návštěvníky jsme nechali nahlédnout do současného i minulého scénického repertoáru a jednu z návštěvnic – uměleckou vedoucí Dismanova souboru Zdenu Fleglovou – jsme “my zbylí” navíc zdařile zaskočili gratulací k “nesouborovým” narozeninám. Proto byl program poněkud rozvernější a hlediště zalidněnější, a to zejména souborovými absolventy – včetně těch, kteří souborem prošli už před desítkami let.

Došlo pak i na přípitek. Ten byl jednak symbolickým ohlednutím, jednak – a to především – předznamenáním 79. sezony, do níž vstoupíme rovnýma nohama na táboře v Želivu!

Popisek k fotografii:
Mezi gratulanty byli (zleva) Miloslav Disman ml., Marta Kottová z Terezínské iniciativy, Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek ČRo, a Marie Königová, emeritní proděkanka FF UK, účastnice zájezdu DRDS do Velké Británie a Holandska na přelomu let 1946/47.

autor: Václav Flegl
Spustit audio