Tančíme, hrajeme celotáborovky a Sara fotí. Program třetího a čtvrtého dne byl vyčerpávající

17. srpen 2022

Opět se hlásíme s pravidelným fotoreportem od naší dvorní snímkopořizovatelky Sary Baalbaki. Ta se svým peklostrojem byla na celotáborové hře i na prvních letošních tanečních. Vy si teď můžete její fotky prohlédnout, ale také si přečíst exkluzivní rozhovor, který s ní pořídili redaktoři psaneckého ateliéru.

Po včerejším dešti nás místo tanečních překvapila vědomostní soutěž

Na rozdíl od předchozích let nebyla letos vědomostní soutěž v jídelně, ale rozmístěna po táboře u chatek. Anička s Lukášem nás rozdělili do osmi týmů, ve kterých nás v osm večer vypustili hledat otázky. Odpovídali jsme na devět úkolů a hledali bonus, který byl k nalezení v táboře. Naše skupinka ho objevila na zdi jedné z chatek. Na vše jsme měli šedesát minut. Hlavní téma vědomostní soutěže byli paraziti, pod kterými jsme si mohli představit, co jsme chtěli. Úkoly byly velmi různorodé – od biologie až po dějepis. Nejtěžší nám přišel úkol s latinskými názvy živočichů, nejvíc nás bavila poznávačka. 

U čtyř stanovišť se nacházeli asistenti, kteří zadávali otázky podle věku a obtížnosti.  „Mít stanoviště bylo dobrý, ale nikdo si nechtěl vzít otázku pro dva nejmladší, čili tu nejjednodušší,“ říká asistentka Anežka. Po skončení časového limitu byla druhá večeře a šlo se spát.

Luisa a Nina

Asistentka Sara Baalbaki, bývalá členka souboru, se na našem táboře zabývá pořizováním fotek, které následně dává na web. Tím uklidňuje hysterické maminky bojící se o své děti, proto je velmi důležitým a nepostradatelným členem našeho soustředění. Chtěly jsme se dozvědět více o focení, a tak jsme se jí rozhodly položit pár otázek.

V kolika letech jsi dostala svůj první foťák?

Mám dojem že ve čtrnácti letech.

Jak ses k focení dostala?

Můj táta fotí v Českém rozhlase a od mala mě učil, jak se správně fotí, ale to jsem k tomu ještě neměla takový vztah. Pak si mě ovšem Vali s Agátou vybraly na fotografický ateliér a my jsme mohli fotit celý den. Bylo to super a já jsem se do toho zamilovala.

Co tě nejvíc baví fotit?

Nejvíc mě baví fotit portréty, ale taky mám ráda streetfoto.

Jak dlouho ti trvá editovat fotky z tábora?

Většinou půl hodiny, ale záleží na programu. Třeba na editování včerejšího kinderstube mi stačila půlhodina, protože nebylo moc co fotit.

Platí ti za to DRDS?

Ano, platí…

Musíš dodržovat večerku?

Ne!

Elenka, Vali, Viktorka

Lovecká sezóna myslivecko-hereckého ateliéru. Šli jsme taky na čekanou.

Stojíme na půdě myslivecko-hereckého ateliéru, kde se nacvičuje hra Návštěva staré dámy od švýcarského spisovatele Friedricha Dürrenmatta. „Máme texty na naučení a hrajeme herecké hry,“ vysvětluje Tonička Barešová.

Po rozdělení do dvojic začalo nacvičováni hereckých etud o třech replikách: to snad ne, co se děje a musím odsud. Asistenti usilovně pomáhali všem dvojicím kvůli obtížnosti zadání, pod kterým si každý mohl představit jakoukoli scénu. Bylo tam letiště v Arábii, které měli Marika a David, narození dítěte od Toničky a Šimona Kučery a bazilišek v lese v provedení Anežky Šubrtové a Sama. Po zahrání hereckých etud začalo usilovné čtení, učení a rozebírání textu.

„Chtěl jsem zkusit něco nového. Herectví mě baví, daří se mi a chtěl jsem se něco naučit,“ říká Šimon.

„Hledali jsme divadelní hru, která má kontrast mezi postavami a všichni se nějak vyvíjejí a my máme holky a kluky půl na půl. A navíc je ta hra hezká,“ popisuje asistent Matěj. A co bylo na přípravě tohoto ateliéru nejtěžší? „Odhadnout na co máme kolik času, protože jsme minule úplně nestíhali,“ doplňuje.

 

Danny a Kiki Š.

Spustit audio