Tématem letošního plesu byl Harry Potter. Sportovní olympiádu zhatilo počasí, ale fotky jsou

23. srpen 2022
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sportovní olympiáda

O tom, kdo s kým půjde na ples, se mluví už po nástupu do autobusu před rozhlasem. Jeden z táborových highlightů už máme za sebou, ale programy tím ani zdaleka nekončí. V příštím reportu vám shrneme divadelní večer a jako bonus už dnes přidáváme Honzův příspěvek, ve kterém posluchačům radia DISS vysvětlil únos českých novinářů v Iráku z roku 2004.

Sportovní olympiádu přerušil nečekaný, dlouho trvající déšť

V sobotu po snídani nám asistenti prozradili, že nebude program jako každý den, ale že se uskuteční sportovní olympiáda. Netušili však, že nás čeká liják.

Nejprve jsme se seřadili před jídelnou a měli jsme na výběr mnoho aktivit, do kterých jsme se následně mohli zapsali. Nechyběl ani zahajovací rituál, olympijský oheň a proslov čínského prezidenta Vlastimila Kaňky. Některé disciplíny byly venku, jiné se konaly v jídelně.

Každé stanoviště hlídal jeden asistent. Anička měla hod na cíl, kde se z různých vzdáleností házelo tenisovým míčkem na strom, Justýna se starala o trojnohý běh, s Mikulášem se v jídelně soutěžilo v piškvorkách.

Během dopoledne začalo trochu poprchávat. Po chvíli se zrušily všechny venkovní aktivity, protože se hodně rozpršelo. Místo venkovních disciplín přinesli asistenti deskové hry a uspořádali tak dvouhodinové herní doupě. Mohli jsme hrát jak Krycí jména, tak Aktivity a mnoho dalších her.

Brzy jsme ale dostali výbornou svačinu v podobě čokoládového krému s chlebem což všem zlepšilo náladu. Bohužel i po svačině stále silně pršelo, tak jsme ve Sportovní olympiádě nemohli pokračovat.

Elenka a Vali

Ples v hodovní síni plný čarodějů a čarodějek z kouzelnické školy v Jesenici u Rakovníka

Po roce jsme se zase setkali na DRDS plesu. Letos na téma Harry Potter. Na pozvání partnerky nebo partnera jsme měli celý tábor, ale někdo byl zamluven už před ním. Po příchodu Krásnohůlek v podání mužů a Kruvalu v podání žen začaly Anička s Kačkou v půl minutě připomínat tance. Pak se začalo tančit. Střídala se klasika a latina.

Následovalo pár soutěží: nejmagičtější tanec a nejlepší společenský hábit. Poté byla druhá večeře, po které se zase tancovalo a tance se často opakovaly. Na řadu přišla opravdu kraťoučká diskotéka o třech písničkách a skupinky začaly odcházet. A pak se šlo spát.

Danny, Kiki Š., Maruška R.

Fotovýtvarný ateliér – kreativitě se meze nekladou

Jak už mnohým z vás došlo, na fotovýtvarném ateliéru se převážně fotí a tvoří. Má deset členů. Vede ho Sara, Anežka a Bětka. Stojím v jídelně, kde skupina spíše mladších členů souboru kreslí plakáty na dnešní ples. Opravdu je vidět, že se snaží, protože výtvory jsou krásné. Na stole leží asi pět foťáků.

„Je to tu super, můžeš hodinu a půl kreslit a pokud máš foťák, můžeš jít ven, kde tě nikdo nebude kontrolovat, takže klidně můžeš jít spát na chatku.“ říká Kuba.

Mají zde krabici, ve které jsou všechny možné výtvarné potřeby, jako například krepák, pastelky nebo vodovky. Přestože mají všichni zadané téma, po jeho dokončení si účastníci mohou tvořit, jak chtějí, například Máří a Damian zkouší animovat.

Ateliér bych doporučila všem, co si rádi kreslí nebo rádi fotí, ale mohl by sednou i těm, kteří si tyto činnosti chtějí spíše zkusit. Podle mě může tento ateliér bavit jak mladší, tak starší.

Nina

Spustit audio