Zpověď Jonatána Papírníka

11. únor 2020

Příběh, ve kterém jeho autorka Michelle Cuevasová zpracovává důležité téma hranic dětské imaginace, režijně zpracovala Jana Franková. Na jevišti se pak divákům představí členové Dismanova rozhlasového dětského souboru. 

V jejich podání bude k vidění nejen titulní postava imaginárního Jonatána, ale také jeho neimaginární sestra Florentina, její starostliví rodiče, samotářský školák Bernard, malý dobrodruh Percival nebo holčička Marla, která ze všeho nejvíc touží po tom, aby si mohla pořídit psa.

„Myslím, že je zajímavé podívat se do mysli dítěte a třeba zjistit jakou má představivost. Případně kolik té představivosti je zdravé mít. Člověk si totiž pak může uvědomit, že svět je vlastně úplně jiný než si myslel,” říká představitel titulní role Matěj Trejtnar.

Představení nechybí ani originální hudební složka. Autorem šesti písní je uznávaný český hudebník a docent pražské HAMU Slavomír Hořínka, který má na svém kontě vedle řady prestižních ocenění například spolupráci s Českou filharmonií nebo Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Právě ten pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého skladby pro inscenaci nahrál.

Autorkou textů zmíněných písní je spisovatelka, básnířka a držitelka Ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery Jana Šrámková. Tu můžou znát například posluchači Českého rozhlasu Plus, který pravidelně vysílá její ranní glosy, nebo také čtenáři týdeníku Respekt, pro který píše recenze.

hraje a zpívá: Dismanův rozhlasový dětský soubor

dramatizace a režie: Jana Franková (Jan Hnilička)

hudba: Slavomír Hořínka

texty písní: Jana Šrámková

pohybová spolupráce: Lenka Tretiagová

produkce: Alena Převrátilová

asistent režie: Josef Kaňka, Matěj Převrátil, Vlasta Kaňka

technická spolupráce: Jan Hnilička, Matěj Převrátil, Vlasta Kaňka

hudbu nahrál v únoru a květnu 2019 SOČR pod taktovkou Marka Šedivého ve studiu Českého rozhlasu v Praze

Spustit audio