Zpověď Jonatána Papírníka otevře 24. ledna v Minoru náš nový divadelní rok

13. leden 2022

Příběh o klukovi, který nebyl, je v Divadle Minor jako doma. Čím jiným bychom tedy měli 24. ledna zahájit nový divadelní rok než právě Zpovědí Jonatána Papírníka. Imaginární jízda začíná tradičně v 18:00. Vstupenky jsou dostupné ZDE.

Připadáte si někdy, že jste neviditelní? Že vás každý přehlíží? Jonatánovi to tak připadá. A když zjistí, proč tomu tak je, vydá se na cestu, na které pozná nové kamarády, a nakonec zjistí, že „neviditelný jsem, jen pokud si tak sám připadám“. Přijďte za námi oslavit „pocovidový” návrat Zpovědi Jonatána Papírníka na divadelní jeviště.

Příběh, ve kterém jeho autorka Michelle Cuevasová zpracovává důležité téma hranic dětské imaginace, režijně zpracovala Jana Franková. Na jevišti se pak divákům představí členové Dismanova rozhlasového dětského souboru. V jejich podání bude k vidění nejen titulní postava imaginárního Jonatána, ale také jeho neimaginární sestra Florentina, její starostliví rodiče, samotářský školák Bernard, malý dobrodruh Percival nebo holčička Marla, která ze všeho nejvíc touží po tom, aby si mohla pořídit psa.

„Myslím, že je zajímavé podívat se do mysli dítěte a třeba zjistit jakou má představivost. Případně kolik té představivosti je zdravé mít. Člověk si totiž pak může uvědomit, že svět je vlastně úplně jiný než si myslel,” říká představitel titulní role Matěj Trejtnar.

Spustit audio