7. a 8. den soustředění v Jesenici 2021

22. srpen 2021

Vzhledem k náročnému programu v podobě Sportovní olympiády se uchylujeme ke shrnutí dvou dnů v jednom textu. Kromě zmiňované „sportovky“ jsme zažili koncert a vědomostní soutěž na motivy devadesátých let.

Dismančata hejbejte se

Během osmého dne tábora se po dvouleté pauze odehrála takzvaná Sportovní olympiáda, ve které Dismančata soutěžila v deseti různých aktivitách.

Jedna z nejoblíbenějších disciplín byla jako každý rok pití na čas. Další aktivity na Sportovní olympiádě byly například: páka, stolní fotbálek, výdrž ve shybu a visu na tyči, skládání a hod vlaštovkou, člunkový běh, hod míčem, šachy, piškvorky a další.

Každý se mohl zapsat na kolik aktivit chtěl, avšak některé činnosti měly omezený počet účastníků. Každý člen se mohl zapsat jen na jednu aktivitu, která měla omezený počet soutěžících, ale když na soutěži byla nějaká místa, tak se mohl zapsat i na více z nich. Tyto aktivity byly čtyři.  Během olympiády hrálo celodenní živé vysílání rádia DISS, které obsahovalo všechny příspěvky rozhlasového ateliéru a zároveň písničky na přání.

Přibližně každou hodinu až dvě byly zprávy, které nás informovaly o aktuálním dění v táboře.

Barevné devadesátky

Na konci sedmého dne proběhla vědomostní soutěž. Jmenovala se Devadesátková jízda. Přenesli jsme se do devadesátých let, kde byly tři soutěže. První byla Riskuj!, kde se vybíral druh a náročnost otázek. Tematické okruhy byly například: myslivecká mluva, pranostiky nebo názvy alkoholu a tabáku.

Druhá soutěž byla Vabank, kde jsme mohli vsadit vyhrané body z Riskuj! Ve Vabanku byly tři disciplíny: závod v motání kabelu, řecko-římský zápas a fotbalové nožičky.

Dva nejlepší týmy se den na to utkaly v AZ-kvízu, kde vyhrál tým Kačky Pušové. Dalšími členy týmu byli Honza, Meda, Julča Součková, Coco, Mikuláš Čížek, Kuba, Majda, Tonička Barešová a Vali.

Hudební vložka

Půlcarsmetany alias nejlepší kapela všech dob zavítala 22. 8. 2021 do Jesenice zahrát na letním soustředění DRDS. Zazněly písně všeho druhu například Rollercoaster, Zpívající kozel z pohádky KarCoolka a nakonec i všemi oblíbený TYGROVANÝ SPREJ.

Dokonce si přichystali i menší překvapení. Půlcarsmetany totiž nebyl jediným vystupujícím onoho večera, zavítaly k nám i Milena s Mazlenou! Dvě mladé krásné a talentované zpěvačky ze sousedního NDR, které též předvedly skvělý výkon. Obě skupiny doprovázel jedinečný zvukař Chřestýš, který také ukázal svůj talent na pódiu. Po jejich nezapomenutelném představení následovala diskotéka, kterou provázel DJ Koláček a o světlo se starala Sára Burákí.

Připravili: Kačka Kašická, Nina Rudišová, Dan Vano, Kristian Páca a Tomáš Poláček

sportovka
sportovka
koncert
koncert
Spustit audio