9. a 10. den soustředění v Jesenici 2021

24. srpen 2021

Opět shrnujeme dvě události ze dvou předchozích dnů. Tentokrát jde o ples na téma filmové hudby a Vánoční den, který připravila první skupinka. Ačkoli po polovině „ozdravného pobytu“ v Jesenici práce přibývá a počasí nám také příliš nepřeje, zachovává si náš kolektiv pozitivní atmosféru.

Vrchol taneční sezóny

Ples je již dlouho dodržovanou tradicí v našem souboru a na každém táboře to je také nejprobíranější téma. Proč? Protože se na něj všichni těší nejvíce! Každý si musí sehnat svého partnera, a právě to ve všech vyvolává napětí a zvědavost, protože nikdo nikdy neví, kdo s kým půjde. Každý rok má ples jinou tématiku. Letos byl zasazen ve filmovém prostředí. Společenské tance se tančily na různé skladby z filmů a seriálů, jako například My Heart Will Go On ze známého Titanicu, ale i také Every Breath You z relativně nového seriálu Stranger Things.

Jenže to nebylo vše, co letošní ples přichystal. V druhé polovině se odehrálo ještě jedno překvapení, a to soutěž v tanci. Ta měla trochu netradiční cíl a průběh. Hudba se spustila a páry začaly tančit polku. Jakmile se hudba zastavila, tanec se musel zastavit s ní. Páry musely vydržet nehybně stát, dokud se hudba zase nespustila. Postupně se to ale ztěžovalo, a ne každý už dokázal vydržet ve zmražených polohách.

Celá soutěž si pak nakonec vyžádala své vítěze, kterými byli Mikuláš Převrátil a Kačka Pušová. Na samém konci byli ještě vyhlášeni princ s princeznou plesu, kterými se stali Vojta Černý a Elenka Vanová, a také král s královnou plesu, Václav Hubka a Adéla Kašparová. Václav nám k tomu řekl: „Nečekal jsem to, já nejsem úplně zdatný tanečník a dělá mi problém si i zapamatovat kroky, takže výhra krále plesu pro mne byla velmi nečekaná.”

„Byla jsem velmi překvapená, nadšená a veselá dohromady, udělalo mi to radost,” poznamenává Elenka.

Vánoce v srpnu

Včerejší den patřil první skupince, která si pro nás připravila den na téma Vánoc. Celý den začal ranním rádiem DISS, kde hrály vánoční písničky. V té chvíli jsme ještě nevěděli, že jsou Vánoce. Aktivity byly rozděleny do několika skupin. První byla od snídaně do oběda, druhá při poledním klidu, třetí byla honba za zlatým prasátkem a poslední byl Štědrý večer a následné promítání filmu Tři oříšky pro Popelku.

V prvním bloku programu jsme zdobili perníčky, hráli hru Magic a vyráběli dárky. Na zdobení se vrhli skoro všichni, hru Magic hrálo jen pár lidí a dárky dělalo taky hodně lidí.

Po obědě byla buď volná zábava nebo se hrály šílené hry, pár lidí hrálo ještě jednou Magic. „Nejnáročnější bylo vymýšlení míst, kde se budou jaké aktivity odehrávat,“ sdělil nám Vašek Hubka.

Připravili: Kačka Kašická, Nina Rudišová, Dan Vano, Kristian Páca a Tomáš Poláček

ples
ples
ples
Spustit audio